Міжнародний день Землі: менше пластику в житті та побуті!
Природа страждає і Земля закликає нас до дій щодо її збереження. Внаслідок забруднення пластиковим сміттям відбуваються патологічні зміни у водах океанів. Екстремальна спека, лісові пожежі та повені, а також рекордний сезон ураганів в Атлантичному океані торкнулися мільйонів людей.
У 2024 році тема Дня: «Планета проти пластику», яка закликає зменшувати залежність від пластику та робити землю вільною від пластику. Також тема має на меті привернути увагу до серйозної проблеми пластикового забруднення та того, як воно шкодить природі.
Людство має прагнути покінчити з використанням пластику для здоров’я планети та скоротити виробництво всього пластику на 60% до 2040 року.
Зміна клімату, антропогенні зміни в природі, а також неприпустимі дії, що порушують біорізноманіття, такі як вирубування лісів, зміни у землекористуванні, забруднення земель та річок, війни, екоциди й замінування – прискорюють руйнування планети. Адже екосистеми підтримують усе життя Землі. Чим здоровіші наші екосистеми, тим здоровіша планета та її люди. А відновлення пошкоджених екосистем допоможе покінчити зі злиднями, боротися зі зміною клімату та запобігти масовій загибелі людей.
У цей міжнародний день ми всі повинні усвідомити, що світ потребує стійкішої економіки, яка працює на благо людей і планети. Ми повинні прагнути гармонії людини і природи. Міжнародний день Матері-Землі дає нам можливість дізнатися про ті важкі завдання, які стоять перед людством для збереження планети.
Тема День Землі у 2024 році спонукає і нас приєднатися до глобальної ініціативи з метою збереження нашої планети. Зокрема, можна взяти участь у різноманітних заходах, які сприяють підвищенню обізнаності про навколишнє середовище.
Саме з цього дня можна розпочати зменшення використання пластику у своєму домі та поширювати інформацію про способи зменшення вуглецевого сліду серед родини та друзів.
До Дня Землі варто звернути увагу на різноманіття способів, які допоможуть зробити нашу планету краще місце для життя. Наприклад, можна взяти участь у заходах з висаджування дерев або організувати їх у своїй громаді, щоб збільшити зелені насадження та запобігти вирубці лісів. Також можна взяти участь у кампаніях з очищення, які спрямовані на видалення сміття й пластикових відходів з природних зон та підтримувати ініціативи
У навчальних закладах можна обговорити принципи скорочення пластику, повторного використання та переробки і застосовування їх у своєму щоденному житті.
Поряд з цим, важливо організовувати та проводити освітні семінари щодо сталих способів життя, відновлювані джерела енергії та збереження біорізноманіття.
І лише спільними зусиллями ми можемо робити наш світ кращим для майбутніх поколінь.
Факти та цифри
За матеріалами – ООН