Дев’ять чудових книг, які будь-кого врятують від депресії і поганого настрою
1. Брати Стругацькі “Понеділок починається в суботу”
Блискуча книга російських фантастів, що стала бестселером на багато років. Молодий програміст Олександр Привалов, який мандрує на взятому напрокат автомобілі по Центральній Росії, раптово потрапляє в дивне провінційне містечко, де стикається з безліччю дивних і незрозумілих речей, які не з’ясовні з точки зору науки.
2. Джон Ірвінг “Правила виноробів”
Роман класика американської літератури Джона Ірвінга – це сучасна сага про сім’ю, що живе в нашому абсурдному і безглуздому світі, члени якої намагаються, кожен по-своєму, знайти гармонію і встановити рівновагу між вічним і минущим.
3. Джером К. Джером “Троє в човні, не рахуючи собаки”
Неймовірна, дотепна, життєстверджуюча історія, розказана блискучим англійським письменником-гумористом. Повість про подорож трьох джентльменів по Темзі наповнена цікавими подіями, веселими колізіями і комічними ситуаціями, з яких герої виходять, незмінно зберігаючи почуття власної гідності.
4. Дженні Даунхем Дженні “Поки я жива”
Шістнадцятирічна героїня цієї книги тільки починає жити, і їй так багато хочеться встигнути. Тому вона пише список всіх своїх бажань і береться за справу. Не все в ньому таке невинне, як у її однолітків. Але лише тому, що вона багато в чому на них не схожа. А ще тому, що їй потрібно встигнути все зараз! «Поки я жива» – чесний, сміливий і неймовірно життєстверджуючий роман.
5. Дуглас Адамс “Путівник по Галактиці для космотуристів“
Строката компанія вільних мандрівників колесить від зірки до зірки в пошуках радості, спокою і коктейлю «Пангалактичний гризлодер» – але невідомі сили по два рази на день нав’язують їм різноманітні високі місії з порятунку всього живого від різних мерзотників і психопатів. То з саркастичною усмішкою, то з меланхолійною посмішкою Адамс розмірковує про Сенс Життя, Всесвіт і Все Решу.
6. Ерленд Лу “Наївний. Супер”
Роман «Наївний. Супер» – найвідоміша його книга, написана від імені тридцятирічного героя, який переживає «кризу середини життя», – переведений вже на дюжину мов і скрізь зустрінутий зі захватом.
7. Елізабет Гілберт “Їсти, молитися, кохати”
До тридцяти років у Елізабет Гілберт було все, що може бажати сучасна, освічена, амбітна жінка, – чоловік, заміський будинок, успішна кар’єра, але переживши розлучення, депресію і чергову любовну невдачу, вона розуміє, що всі її колишні уявлення про себе були помилковими.
Щоб знову знайти себе, Елізабет вирішується на радикальний крок: продає все, чим володіє, розлучається з усіма, кого любила, і відправляється в кругосвітню подорож. На цілий рік. У повній самоті…
“Їсти, молитися, кохати “- це книга про те, як можна знайти радість там, де не чекаєш, і як не потрібно шукати щастя там, де його не буде.
8. Фенні Флег “Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»”
Якщо наблизити цей томик до вуха, то напевно можна почути чийсь сміх, плач, розмови, шум поїзда, шелест листя, дзенькіт виделок і ложок. Прислухайтеся до звуків, що пробивається через обкладинку, і ви дізнаєтеся про історію одного маленького американського містечка, в якому, як і всюди в світі, переплелися любов і біль, страхи і надії, дружба і ненависть. Історія ця буде розказана з такою щирістю, що запам’ятається на довгі роки, і роман Фенні Флегг стане однією з найулюбленіших книжок.
9. Рей Бредбері “Ліки від меланхолії”
«Коли все втрачено, залишається надія», – стверджує герой одного з оповідань Рея Бредбері. І ці слова могли б стати епіграфом до всього збірника «Ліки від меланхолії», на сторінках якого завжди знайдеться місце для сумних посмішок і добрих чудес.
Немає коментарів:
Дописати коментар